Milí vodiči, sneží!

Autor: Kornélia Obžerová Királyová | 14.1.2013 o 8:37 | Karma článku: 9,12 | Prečítané:  896x

Vážení vodiči a vodičky. Možno v tom každodennom strese ste si nevšimli, že sneží. Možno ste si auto odhŕňali úplne bezmyšlienovite, alebo ste ho vytiahli z garáže a tak vám to celkom nedošlo. Alebo neviete čo je sneh?

 

Podľa wikipedie, citujem:

"Sneh je forma zamrznutej vody, vyskytujúca sa vo forme šesťramenných hviezdičiek ľadu, spojených do snehových vločiek."

a ďalej

"sneh je dôležitou súčasťou humánnej kultúry. V našom geografickom priestore je sneh tradičným symbolom vianočných sviatkov. Na snehu sa dajú realizovať mnohé druhy športov - sú to najmä lyžovanie a sánkovanie. Sneh je vďačným prostriedkom zábavy - guľovanie, stavba trojrozmerných objektov ako napr. snežné obydlia, snehuliaci a pod."

Ale na ceste páni vodiči, na ceste to väčšinou zábava nie je. Tak si uvedomte, že nie ste na ceste sami, možno nie ste ani v tom plechovom presúvadle sami a prispôsobte svoju jazdu stavu a povahe vozovky. Neberte to ako frázu. Radšej prísť neskoro ako neprísť nikdy. Možno máte najnovšie zimné pneumatiky, či najnovší model auta, no pred ľadom vás to neochráni, šmyk môžete dostať aj vy. Majte úctu k životu a k zdraviu tak svojmu ako aj k zdraviu a životu iných ľudí. Zahoďte svoju ješitnosť a svoje zručnosti a schopnosti predvádzajte niekde inde a nie za volantom na cestnej premávke.

Ďakujem za pochopenie...

svedok dnešnej rannej nehody

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?