Čaro zimy

Autor: Kornélia Obžerová Királyová | 28.1.2013 o 17:10 | Karma článku: 9,53 | Prečítané:  340x

Dnes som si spomenula na svojho triedneho učiteľa. Teraz po rokoch musím  uznať, že sme mali šťastie na dobrého triedneho. V podstate bolo fajn, že to bol chlap. Dokázal nás vypočuť ako málokto. A mali sme pocit, že rešpektuje naše názory, čo nám ako puberťákom neskutočne lichotilo. Aj dnes som si uvedomila aký veľký vplyv majú učitelia na naše životy.

Čaro zimyČaro zimyMarián Obžera

Pán učiteľ nás učil aj telesnú výchovu. A viete čo? My sme mali na škole bežky, niekoľko kusov, k tomu rozčaptané topánky po neviemkoľkých generáciách a keď sme mali šťastie na také počasie aké bolo dnes, tak sme veru na ihrisku robili stopu a bežkovali v rámci telesnej výchovy, či športových hier. Dnes som oprášila svoje bežky a spomenula som si na detstvo a práve na tieto chvíle. Aj vďaka nemu mám vzťah k lyžiam. Nie som nijaký profík, len taký prudko rekreačný športovec, ale mám z pohybu radosť. Ak sa radi kocháte voľnou prírodou a dýchate plnými dúškami čerstvý vzduch, počúvate ticho a prešľapávate záveje, určite siahnite po bežkách. Niekedy je to celkom príjemná zmena oproti masovým návštevám našich zjazdoviek.

Dnešná generácia to už má dosť inak. Telesné výchovy nie sú to čo bývali a decká pokiaľ nechodia na nejaké krúžky sa všeobecne málo hýbu a koľko sa budú hýbať keď budú dospelí?

A tak som dnes myslela na nášho triedneho a chcela som mu vyjadriť vďaku.

Ďakujem pán učiteľ Mgr. Dalibor Krúpa.

S úctou vaša žiačka

Kornélia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?